W meczu 6. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet siatkarki Pałacu rozbiły w Kaliszu Energę 3:0.

Siatkarki Pałacu nie miały żadnego problemu z pokonaniem beniaminka Ligi Siatkówki Kobiet Energę MKS Kalisz. W pierwszym secie tylko na początku kilka razy udało się gospodyniom doprowadzić do remisu, ale w drugiej części seta były już bezradne wobec ataków Pałacanek.

Najwyżej przegrana partia przez kaliszanki dobrze się dla nich zaczęła (3:1). Od remisu 10:10 nie miały jednak już nic do powiedzenia. Sześć punktów zdobytych pod rząd (10:16) i gospodynie spasowały. Przebieg trzeciego seta był podobny do poprzednich dwóch. Tym razem Energa wytrzymała grę do remisu 9:9.

MVP spotkania została wybrana Ewelina Krzywicka.

Po drugim zwycięstwie Pałac awansował na 6. miejsce w tabeli.  Już w środę, 28 listopada, o godz. 18:00 bydgoszczanki zmierzą się w Łuczniczce z  BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała.

Energa MKS Kalisz - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 0:3 (19:25, 14:25, 21:25)

Energa MKS: Budzoń, Kecman, Cygan, Lazić, Strózik, Janicka, Kulig (libero) oraz Sobolewska, Wańczyk, Dybek, Głowiak (libero)

Pałac: Fedusio, Ziółkowska, Polak Balmas, Krzywicka, Misiuna, Mazurek, Jagła (libero)