Siatkarki Pałacu nie składają broni w walce o utrzymanie w siatkarskiej ekstraklasie. W przedostatnim meczu rundy zasadniczej pokonały w Łuczniczce BKS Bielsko-Biała 3:1.

Po słabym początku (2:6) w pierwszym secie, podopieczne Piotra Makowskiego o wygraną walczyły do samego końca. Nie zrezygnowały z walki o zwycięstwo nawet wtedy, gdy przegrywały 21:24! Znakomicie w ataku spisała się Misiuna, która zdobyła po ataku cztery z pięciu punktów, które dały Pałacowi prowadzenie 1:0.

Druga partia miała bardzo podobny przebieg. Bydgoszczanki przespały początek (2:6), ale tym razem przy stanie 21:24, przyjezdne nie dały się zaskoczyć w końcówce i seta wygrały pewnie.

W trzeciej odsłonie po wyrównanym początku przewagę zdobyły bielszczanki (11:16). Wtedy zespół do walki poderwała Krzywicka (dwa serwisowe asy), a Mucha trzykrotnie pomyliła się w ataku i Pałacanki wyrównały (18:18). W końcówce Różyńska zbiła celnie, a Jagieło chybiła i Pałac prowadził 2:1.

W czwartym secie bydgoszczanki przełamały opór rywalek przy remisie 7:7 i odskoczyły na kilka punktów. Prowadzenia nie oddały do końca meczu.

Wygrana podtrzymała nadzieje na uniknięcie przez bydgoski zespół bezpośredniej degradacji z ligi. Na utrzymanie w LSK nie ma już szans MKS Dąbrowa Górnicza. Zagrożone degradacją są jeszcze aż trzy zespoły:  Legionovia Legionowo (24 pkt.), Budowlani Toruń (21 pkt.) i Pałac Bydgoszcz (22 pkt.). Jednak sytuacja Pałacanek jest najtrudniejsza. Bydgoszczanki rozegrają jeszcze jeden mecz na wyjeździe z KSZO. Jeden mecz pozostał też Legionovii (u siebie z BKS Bielsko-Białą). Dwa spotkania mają do rozegrania Budowlani Toruń (u siebie z zdegradowanym już MKS-em i na wyjeździe w Łodzi z ŁKS-em). Z tego rozkładu wynika, że nawet zwycięstwo Pałacu w Ostrowcu Świętokrzyskim nie daje pewności uniknięcia degradacji.

Pałac Bydgoszcz - BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:1 (26:24, 21:25,  25:23, 25:15)

Pałac: Misiuna, Mazurek, Krzywicka, Kuligowska, Maternia, Świder, Jagła (libero) oraz Fedusio, Fojucik, Wenerska, Szczygioł

BKS: Jagieło, Pleśnierowicz, Grant, Mancuso, Sobolska, Mucha, Lemańczyk (libero) oraz Moskwa, Różański, Świrad, Nowicka, Zakościelna