W pierwszym secie do drugiej przerwy technicznej walka toczyła się punkt za punkt. W ostatniej odsłonie seta Atom Trefl z dwupunktowego prowadzenia “odjechał” gospodyniom na dziewięć punktów przewagi (16:25). Druga partia też rozpoczęła się od wyrównanej gry. Tym razem już w drugiej części partii bydgoszczanki się pogubiły i sopocianki zdobywały “łatwe” punkty. Domincję Atomu w pełni oddaje wynik – 25:14.

W trzecim secie przyjezdne sądziły, że zwycięstwo mają już kieszeni. I się pomyliły. Pałac nie potrafi ciągle rozegrać całego seta w pełnej koncentracji, ale na lekceważenie bydgoskiej drużyny nie mogą sobie pozwolić nawet mistrzynie Polski. Pałacanki poprawiły obronę, w ataku nieźle poczyniała sobie Monika Naczk i na drugiej przerwie było 16:11 dla gospodyń. Wtedy Atom Trefl starał się odrobić stratę, ale nie dał rady. Pałac uwierzył, że nawet wielkiemu faworytowi można skutecznie stawić opór i zrobiło się w meczu 1:2 w setach.

W czwartym secie tylko na początku można było odnieść wrażenie, że bydgoszczanki pójdą za ciosem. 2:0 na tablicy mogło wlać nadzieję w serca kibiców. Dalej przez pół seta walka toczyła się o każdy punkt. Od remisu 10:10 gospodynie nie wytrzymały presji. Kilka błędów i Atom Trefl odjechał na kilka punktów i zrezygnowane gospodynie nie potrafiły już nawiązać walki.

MVP: Justyna Łukasik

Więcej zdjęć z meczu: TUTAJ

Pałac Bydgoszcz – Atom Trefl Sopot 1:3 (16:25, 14:25, 25:20, 13:25)

Pałac: Sawoczkina, Twardowska, Głaz, Kaliszuk, Naczk, Połeć, Korabiec (libero) oraz Wysocka, Pieczka, Biedziak, Dybek, Fojucik.

Atom: Bełcik, Leys, Podolec, Łukasik, Efimienko, Molnar, Zenik (libero) oraz Kaczorowska, Gajewska, Pietersen, Hill.