Siatkarki Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz przegrały mecz w Łodzi z Grotem Budowlanymi o awans do ćwierćfinału Tauron Pucharu Polski.

W premierowej odsłonie na jeden punkt zdobyty przez Pałacanki, Budowlane odpowiadały dwoma (24:12). Taki nierówny pojedynek zakończyła, zdobywając 25. punkt Lisiak.

W drugim secie gospodynie miały problemy z przyjęciem i sytuacja na parkiecie odmieniła się. Set wygrany przez Polskie Przetwory Pałac 25:19 i remis w całym spotkaniu.

Do niespodzianki nie doszło, bo kolejne w kolejnych dwóch partiach uzbierały 14 i ponownie 12 punktów.

Po 105 minutach Grot Budowlane wygrały 3:1 i awansowały do najlepszej ósemki Tauron Pucharu Polski.

Grot Budowlani Łódź - Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:12, 19:25, 25:14, 25:12)

Grot Budowlani: Nowicka, Fedusio, Lisiak, Jones-Perry, Górecka, Lewandowska, Stenzel (libero) oraz Damaske.

Polskie Przetwory Pałac: Mazurek, Mucha, Ziółkowska, Dascalu, Bidias, Jagła (libero) oraz Michalewicz, Reiter, Lijewska.