Siatkarki Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz po dramatycznym meczu przegrały w Bielsku-Białej z BKS-em  Stalą 2:3. MVP: Magdalena Janiuk (BKS).

BKS Stal Bielsko-Biała była faworytem dzisiejszego ligowego meczu z Pałacem Bydgoszcz. W dwóch dotąd rozegranych meczach  TAURON Ligi bielszczanki nie straciły nawet seta. Bydgoszczanki przegrały 0:3 z Radomką, ale w drugim spotkaniu bez starty seta pokonały Eneę PTPS Piła.

Przebieg pierwszego seta zaskoczył. Gospodynie objęły prowadzenie (2:0) i wtedy do gry przystąpiły Pałacanki. Opór gospodyń przełamały przy remisie 8:8. Wtedy podopieczne  Piotra Mateli odskoczyły na 11:8 i partię kontrolowały aż do zdobycia 25. punktu. W całym meczu gra bardzo falowała. Drużyny zdobywały punkty seriami i szala zwycięstwa przechylała się to na jedną, to na druga stronę.

Dwie kolejne odsłony były wyrównane, ale w końcówkach seta bielszczanki były skuteczniejsze, w trzeciej odsłonie w grze na przewagi.

Czwarty set to wyrównana walka do stanu 7:7. Potem bydgoszczanki zagrały koncertowo, głównie za sprawą udanych akcji  Eweliny Żurowskiej i Marty Ziółkowskiej. Wysoka wygrana 25:16 mogła podbudować przed tie-breakiem.

Pierwsze punkty w tie-breaku zdobyły Pałacanki (0:2), jednak gospodynie szybko wyrównały i wyszły na prowadzenie  (8:5). Po zmianie stron przyjezdne szybko odrobiły straty (8:8) i rozpoczęła się zacięta walka o każdy punkt. Bydgoszczanki pierwsze zdobyły przewagę i po ataku Dascalu odskoczyły na 10:13! Po błędzie w ataku Janiuk Pałac był o krok od zwycięstwa (11:14). Niewykorzystane trzy piłki meczowe podcięły skrzydła przyjezdnym i  w końcowej fazie meczu lepsze okazały się bielszczanki, które wygrały partię 18:16.

BKS Stal Bielsko-Biała - Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:2 (18:25, 25:22, 28:26, 16:25, 18:16)

BKS Stal: Gajewska, Szlagowska, Świrad, Orvosova, Kossanjowa, Janiuk, Drabek (libero) oraz Kazała, Drużkowska, Wawrzyniak, Dąbrowska, Witowska, Szczygłowska (libero).

Polskie Przetwory Pałac: Mazurek, Żurowska, Ziółkowska, Dascalu, Mucha, Różyńska, Jagła (libero) oraz Lijewska, Bidias.