Pałac przegrał z KSZO Ostrowiec półfinał rozgrywki o prawo do walki o 9. miejsce w ORLEN Lidze i teraz walczyć będzie o miejsce 11.
W pierwszym secie przyjezdne kompletnie zaskoczyły bydgoszczanki. Mało kto się spodziewał, że osłabione, grające w 8-osobowym składzie ostrowczanki uzyskają tak zdecydowaną przewagę (4:10). Bydgoszczanki stratę zaczęły odrabiać od wyniku 10:17. Doprowadziły do remisu (19:19), by po chwili zdobyć jeden punkt, gdy rywalki sześć.

Drugi set to była zaciętą walka. Najpierw przeważał KSZO (7:11), potem bydgoszczanki mozolnie niwelowały przewagę, doprowadzając do remisu (18:18). W końcówce seta Pałac okazał się o wymagane dwa punkty lepszy.

W meczu gra obu zespołów falowała. Jednak w trzeciej i czwartej odsłonie bydgoszczanki zdominowały rywalki i pewnie doprowadziły do zwycięstwa i “złotego seta”.

Na decydującą o awansie rozgrywkę bardziej skoncentrowane wyszły przyjezdne. Gdy prowadziły 12:9, nastąpił zryw pałacanek, które objęły nawet prowadzenie 13:12. Trzy kolejne piłki należały jednak do KSZO i było po dogrywce.

Teraz w walce o przedostatnie, 11. miejsce w tabeli rywalem Pałacu będzie przegrany z pary Nafta Piła – Developres Rzeszów (w pierwszym meczu w Pile było 3:2 dla Nafty, rewanż w Rzeszowie 3 maja).

Pałac Bydgoszcz – KSZO Ostrowiec SA 3:1 (20:25, 26:24, 25:19, 25:16)

Złoty set: 13:15

Pałac: Fojucik, Biedziak, Skorupa, Polak, Dybek, Misiuna, Korabiec (libero), Nowakowska (libero) oraz Pieczka, Twardowska, Bałdyga

KSZO: Grzelak, Tobiasz, Ganszczyk, Bawoł, Kuligowska, Godfrey, Nowakowska (libero) oraz Stefańska