Siatkarki Pałacu przegrały z Polskim Cukrem Muszyna 1:3 i są poważnie zagrożone spadkiem do I ligi.

Przebieg pierwszego seta pokazał, że bydgoszczanki przyjechały na mecz do Muszyny z mocnym postanowieniem walki o każdą piłkę z 6. drużyną tabeli Ligi Siatkówki Kobiet. Do wyniku 17:17 żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć wyższego prowadzenia niż różnicą jednego punkta. Wtedy po udanym ataku Krzywickiej i asie serwisowym Materni bydgoszczanki oderwały się od rywalek i przewagi nie dały sobie odebrać aż do zdobycia 25. punktu.

W drugiej partii znakomitą partię początkowo rozgrywała Krzywicka. Głównie za jej sprawą (7 zdobytych punktów) Pałac prowadził nawet różnicą 6 punktów: 16:10. Wtedy przyszło załamanie w grze Pałacanek. Rywalki najpierw odrobiły stratę (18:18), a w końcówce bez problemu rozbiły Pałac.

W trzecim secie przewaga gospodyń była miażdżąca. Pałac podjął jeszcze walkę w czwartej odsłonie. Prowadził 12:8 i aż trudno zrozumieć, że w dalszej części seta na 17 punktów Muszynianki, bydgoszczanki zdobyły zaledwie 5.

Pałac ciągle okupuje przedostatnie, 13. miejsce w tabeli. Z ligi spadają dwa zespoły. 11. w tabeli są Budowlane z Torunia, które mają punkt więcej.

Już w najbliższą sobotę, 11 marca, o godz. 18 Pałac rozegra w Łuczniczce zaległy mecz z trzecim w tabeli Developresem SkyRes Rzeszów.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - Pałac Bydgoszcz 3:1 (21:25, 25:19, 25:13, 25:17)

Muszynianka: Brzóska, Śmieszek, Savić, Wójcik, Radenković, Bociek, Medyńska (libero) oraz Portalska (libero), Flakus, Karakaszewa

Pałac: Misiuna, Mazurek, Krzywicka, Kuligowska, Maternia, Różyńska, Jagła (libero) oraz Nickowska (libero), Fedusio, Fojucik, Świder, Andrsohn