W meczu 11. kolejki TAURON Ligi Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz pokonał  Energę MKS Kalisz 3:2. MVP Magdalena Saad.

Po bardzo wyrównanym meczu Pałac wygrał po tie-breaku z Energą MKS Kalisz. Bydgoszczanki mogły zainkasować trzy punkty. W czwartym secie, odrobiły stratę do rywalek. Z 15:19 po dobrych zagrywkach Cassemiro doprowadziły do remisu 20:20. Rozpoczęła się gra punkt za punkt. Kaliszanki zachowały jednak więcej koncentracji i partię wygrały.

Dogrywkę Energa rozpoczęła z impetem (0:4), ale riposta gospodyń była natychmiastowa (5:4). W samej końcówce tym razem bydgoszczanki zachowały więcej zimnej krwi mecz wygrały.

Kolejny ligowy mecz Pałacanki zagrają ponownie w Łuczniczce. W piątek, 10 grudnia, o godz. 17:30 zmierzą się z Radomką Radom.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - Energa MKS Kalisz 3:2 (25:22, 16:25, 25:22, 24:26, 15:12)

Pałac: Balmas, Szperlak, Cassemiro, Majkowska, Bałdyga, Hage oraz Mazurek, Różyńska, Kobus, Saad (libero), Szczepańska-Pogoda

Energa: Drużkowska, Łukasik, Gałkowska, Mucha, Cygan, Kucharska oraz Żurowska, Miechowicz, Kempfi, Wysokińska (libero), Dudek