Siatkarki Pałacu po raz drugi pokonały Legionovię Legionowo i wywalczyły 11. miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet. Oznacza to, że utrzymały się w siatkarskiej elicie!

Siatkarki Pałacu wygrały dość pewnie pierwszy mecz z Legionovią.  W drugim spotkaniu rywalizacji o utrzymanie w Lidze Siatkówki Kobiet już tak łatwo nie było. Rewanż rozegrany został nie w Łuczniczce, a w Artego Arenie.

W pierwszym secie wyrównana walka toczyła się do remisu 17:17. Potem przyjezdne zdobyły cztery punkty pod rząd, bydgoszczanki jeden, a po nim gospodynie ponownie straciły cztery punkty i Legionovia łatwo objęła prowadzenie w meczu.

Drugi set toczył się na początku pod dyktando Pałacu (6:1, 14:7), ale potem znakomicie serwujące legionowianki odrobiły straty, a nawet objęły prowadzenie (16:19). Potem Pałacanki do walki poderwała, uznana za najlepszą zawodniczkę meczu, Misiuna, i Pałac w grze na przewagi wykazał więcej zimnej krwi. W trzeciej partii na parkiecie ponownie dominowały przyjezdne. Bydgoszczanki dotrzymały kroku jedynie do remisu 9:9.

Czwarty set na szczęście nie był ostatni. Do 12:12 prowadzenie zmieniało się kilka razu. Potem Pałac odskoczył na kilka punktów (17:14) i nie dał sobie jej odebrać do końca seta i mecz rozstrzygnął się w tie-breaku. Początek gry do 15 punktów należał do Pałacu (6:2). Potem jednak szala wygranej w meczu przechylała się to na jedną, to na drugą stronę (9:9, 14:14). Dwie ostanie piłki w meczu zostały wygrane przez Pałac i w ten sposób bydgoszczanki zapewniły sobie byt w Lidze Siatkówki Kobiet.

Pałac Bydgoszcz - Legionovia Legionowo 3:2 (18:25, 26:24, 18:25, 25:21, 16:14)

Pałac: Misiuna, Mazurek, Krzywicka, Kuligowska, Maternia, Różyńska, Nickowska (libero) oraz Jagła (libero), Wenerska, Fedusio, Fojucik, Świder.

Legionovia: Mielczarek, Damaske, Wójcik, Bączyńska, Grabka, Alagierska, Korabiec (libero) oraz Adamek (libero) oraz Mikołajewska, Szpak, Jasek.