Siatkarki Pałac w trzech setach pokonały dzisiaj w Łuczniczce ostatni zespół Ligi Siatkówki Kobiet - MKS Dąbrowa Górnicza i awansowały na 10. miejsce w tabeli.

Tylko w drugim secie dąbrowianki długo stawiały opór ofensywnie nastawionym gospodyniom. Do remisu 17:17 toczyła się zacięta walka o każdy punkt. Po zdobyciu 18. punktu po błędzie rywalek, dobrze spisał się blok Pałacu (dwa punkty zdobyte przez Krzywicką i Misiunę) i bydgoszczanki wyszły na prowadzenie (20:18). Seta zakończyły dzięki pięciu punktom zdobytym pod rząd!

W pierwszej i trzeciej odsłonie Pałac uzyskiwał kilkupunktową przewagę i dość łatwo zdobył dwa setowe punkty.

Dzięki zdobytym trzem punktom Pałac wyrwał się ze strefy spadkowej ligi i awansował na 10.miejsce w tabeli.

Pałac Bydgoszcz - MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:16, 25:19, 25:19)

Pałac: Misiuna, Mazurek, Kuligowska, Maternia, Różyńska, Fedusio, Jagła (libero) oraz Krzywicka

MKS: Martiniuc, Purchartowa, Polak, Ciesiulewicz, Perlińska, Grbac, Colik (libero) oraz Tobiasz, Lipska