W meczu 22. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Pałac Bydgoszcz pokonał w Radomiu Radomkę 3:1. Bydgoszczanki zajęły piąte miejsce w tabeli i teraz czeka je pojedynek z Budowlanymi Łódź o awans do półfinału LSK.

W niedzielnym meczu ostatniej kolejki rundy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet siatkarki Pałacu pokonały w czterech setach Radomkę Radom. Jedynie w drugim secie gospodynie zaskoczyły bydgoszczanki skutecznym atakiem i serwisem. Objęły prowadzenie 6:1 i choć Pałacanki wyrównały (11:11), radomianki ponownie błysnęły skuteczna serią (19:12) i set należał do nich.

W pozostałych trzech odsłonach meczu Pałac dominował na parkiecie i rundę zasadniczą ligi zakończył zwycięstwem. MVP spotkania została wybrana Monika Fedusio.

Pałac rundę zasadniczą kończy na 5. miejscu w tabeli. W walce o półfinał zmierzą się z 4. zespołem tabeli - Grotem Budowlanymi Łódź.  Pierwszy mecz rozegrany zostanie w Łodzi. Rywalizacja toczy się do dwóch wygranych spotkań ze zmianą gospodarza po każdym meczu.

E.Leclerc Radomka Radom - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 1:3 (17:25, 25:20, 19:25, 22:25)

Radomka: Grabka, Bałucka, Sakradzija, Abercrombie, Ponikowska, Borawska, Drabek (libero) oraz Szczepańska-Pogoda, Biała, Alishanova, Molenda.

Pałac: Mazurek, Gałucha, Krzywicka, Balmas, Misiuna, Ziółkowska, Kuligowska (libero) oraz Różyńska, Fedusio, Jagła (libero).