Pałac i Nafta przed dzisiejszym meczem były jedynymi zespołami w ORLEN Lidze bez punktu. Nikt nie oczekiwał od młodej bydgoskiej drużyny zwycięstw z Muszynianką, Bielsko-Białą i mocnym w tym sezonie wrocławskim Impelem. Jednak z Naftą Piłą należało wygrać, jeśli sytuacja Pałacu w najwyższej klasie rozgrywkowej nie stawała się dramatyczna. I z tego zadania siatkarki Pałacu wywiązały się z nawiązką. Wygrały pewnie w trzech setach.

Początek meczu w wykonaniu obu zespołów był bardzo nerwowy. Przy dużej liczbie popełnionych błędów żadnemu z zespołów nie udało się wywalczyć przewagi. Dopiero w końcówce bydgoszczanki wykazały więcej zimnej krwi i wygrały do 21.

W kolejnych partiach najlepsza na parkiecie Sawoczkina mierzonymi serwisami ustawiała grę. Wygrane piłki jedna za drugą doprowadziły do prowadzenia 19:10 w drugim secie. Pilanki Ward i Babicz poderwały przyjezdne do walki, ale bydgoszczanki w ataku były dzisiaj zdecydowane i skuteczne. Mimo odrobienia strat w końcówce set zakończyła Twardowska.

W trzecim secie Pałac poszedł za ciosem i pewnie rozstrzygnął go na swoją korzyść. Mecz bydgoszczanki wygrały skutecznością w ataku. Na 47 w ten sposób zdobytych punktów przez Pałac Nafta odpowiedziała tylko 28 pkt. z ataku.
Już w sobotę bydgoszczanki grają kolejny ligowy mecz w Łodzi z Budowlanymi.