Zdecydowanym faworytem meczu Pałacu z Atomem Treflem były wicemistrzynie Polski. Na początku pierwszego seta zarysowała się wyraźna przewaga przyjezdnych (3:8). Potem gra gospodyń była coraz lepsza i przewaga Atomu topniała. Na samym finiszu seta przewaga sopocianek zmalała do jednego punktu. Ostatecznie wykorzystały pierwszy setbol i objęły prowadzenie.

Drugi set był bardziej wyrównany, choć przyjezdne do 18:21 utrzymywały prowadzenie. Wtedy jednak pałacanki dzięki skutecznej grze Małgorzaty Śmieszek, Joanny Kuligowskiej i Ewelina Krzywickiej doprowadziły do gry na przewagi, którą rozstrzygnęły z sukcesem.

W trzeciej odsłonie tylko na początku mecz toczył się punkt za punkt. Od stanu 12:12 Atom Trefl zdominował wydarzenia na parkiecie. Partia zakończyła się wynikiem 25:20 na korzyść drużyny z Trójmiasta.

Czwarty set mimo ambitnej gry Pałacu był ostatnim. Bydgoszczanki dzielnie walczyły o doprowadzenie do tie-breaka. Po osiągnięciu dwupunktowej przewagi (8-6), później szala przechyliła się na stronę sopocianek (14-16, 19-21), które wygrały mecz, nie tracąc w Bydgoszczy punktu.

MVP: Magdalena Damaske (PGE Atom Trefl Sopot)

Pałac Bydgoszcz – PGE Atom Trefl Sopot 1:3 (23:25, 26:24, 20:25, 22:25)

Pałac: Krzywicka, Bałdyga, Krawulska, Śmieszek, Kuligowska, Misiuna, Nowakowska (libero) oraz Pleśnierowicz, Fojucik, Ziółkowska

Więcej zdjęć: TUTAJ

PGE Atom: Balkeitsein, Radenković, Zaroślińska, Efimienko, Kaczorowska, Cooper, Durajczyk (libero) oraz Łukasik, Kaczmar, Miros, Damaske, Tokarska, Sawenczuk