Pałac przegrał w Łuczniczce w meczu 18. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet z Chemikiem Police 1:3.

Chemik nie miał problemów jedynie z wygraniem I seta. Gospodynie pierwszy punkt zdobyły, gdy policzanki prowadziły 6:0. W drugiej odsłonie mistrzynie Polski też miały przewagę, ale Pałacanki odrabiały straty, Choć niemal je odrobiły (20:21, 23:24), o dwa punkty lepszy był i w tym secie Chemik.

W trzecim secie Pałac zagrał koncertowo. Nieczęsto się zdarza, by Chemik tracił pięć punktów pod rząd. Po atakach Szczygioł, Krzywickiej i Mazurek oraz blokach po dwóch blokach Fojucik i Różyńskiej, tak było i Pałac prowadził 13:7. Gdy bydgoszczanki prowadziły 18:10, chemiczki rzuciły się do odrabiania strat, ale wygranej w secie gospodynie nie dały sobie odebrać.

Czwarty set rozpoczął się od mocnej wymiany. Prowadzenie zmieniało się czterokrotnie, a remisowy wynik utrzymywał się do 15:15. W końcówce najlepsza drużyna Polski przemogła gospodynie, nie dając im wywalczyć punktu.

Za tydzień derby Pomorza i Kujaw - Pałac zmierzy się w Toruniu z Budowlanymi.

Pałac Bydgoszcz - Chemik Police 1:3 (14:25, 23:25, 25:21, 19:25)

Pałac: Krzywicka, Fojucik, Misuna, Różyńska, Mazurek, Fedusio, Jagła (libero) oraz Szczygioł, Fedusio, Nickowska (libero), Świder

Chemik: Smarzek, Bełcik, Simeonowa, Veljković, Zaroślińska, Busa, Krzos (libero) oraz Smarzek