Siatkarki Pałacu w pierwszym meczu nowego sezonu ORLEN Ligi w Muszynie zagroziły tamtejszej Muszyniance, przegrywając 1:3 po zaciętym spotkaniu. Dzisiaj w meczu z Chemikiem Police było dużo gorzej, ale drużyna spod Szczecina dysponuje składem, który bronić będzie tytułu mistrza Polski.

W pierwszym secie przyjezdne zagrały w eksperymentalnym zestawieniu, z częścią zawodniczek rezerwowych w składzie.
Paulina Bałdyga świetnie dyrygowała grą pałacanek, a policzanki popełniały dużo błędów, głównie w ataku i przyjęciu i miejscowe prowadziły 14:11. Do rozstrzygających piłek drużyny podeszły przy remisie 23:23. Wtedy doskonałą zagrywką błysnęła Magda Jagodzińska i bydgoszczanki prowadziły 1:0.

Druga partia zaczęła się sensacyjnie. Gdy bydgoszczanki prowadziły 12:6 trener Chemika zaniechał eksperymentów w zestawieniu i posłał na parkiet Annę Werblińską, Joannę Wołosz i Stefanę Veljković. Z pierwszą szóstką Chemika bydgoszczankom już nie szło tak łatwo. Kadrowiczki Polic przełamały dominację gospodyń i odwróciły losy seta.

Kolejne dwie partie rozegrane już zostały pod dyktando mistrzyń Polski. Pałacanki tylko przez krótkie fragmenty setów odrabiały straty, ale szali meczu na swoją stronę nie były w stanie przechylić.

Pałac Bydgoszcz – Chemik Police 1:3 (25:23, 19:25, 14:25, 17:25)

Pałac: Kuligowska, Bałdyga, Jagodzińska, Misiuna, Krzywicka, Ziółkowska, Nowakowska (libero) oraz Pleśnierowicz, Maternia, Śmieszek, Portalska

Chemik: Jagieło, Bełcik, Zaroślińska, Gajgał-Anioł, Blagojević, Bednarek-Kasza, Zenik (libero) oraz Wołosz, Montano, Werblińska, Veljković, Smarzek