W pierwszym meczu o 9. miejsce w Tauron Lidze Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz pokonały #VolleyWrocław 3:2. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. Bydgoszczanki prowadzą 1:0.

W pierwszym i drugim secie wrocławianki starały się dotrzymać kroku gospodyniom, ale tylko raz udało im się doprowadzić do remisu - w pierwszej partii, kiedy po zagrywce Rapacz było po 19. W obu setach Pałacanki jednak dość pewnie zdobyły dwa pierwsze setowe punkty.

Trzecia partia była wyrównana i prowadzenie w secie zmieniało się kilkakrotnie. W końcówce bydgoszczanki zmarnowały trzy piłki meczowe, a w grze na przewagi skuteczniejsze okazały się wrocławianki. W czwartym secie przyjezdne wykorzystały rozprzężenie w bydgoskim zespole i szybko doprowadziły do tie-breaka.

W dogrywce niemal do jej końca trwała zacięta walka o każdy punkt (13:13). Zwycięska dla Pałacu była zagrywka Ziółkowskiej, po której najpierw zablokowana została Szady, a po bloku Bidias Murek w powtórnym ataku pomyliła się.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - #VolleyWrocław 3:0 (25:22, 25:20, 26:28, 16:25, 15:13)

Polskie Przetwory Pałac: Dascalu, Ziółkowska, Hawryła, Mazurek, Żurowska, Bidias, Jagła (libero), Reiter, Lijewska, Michalewicz

#VolleyWrocław: Witkowska, Murek, Szady, Rapacz, Bączyńska, Fedorek, Adamek (libero), Wołodko