Pałac przegrał dzisiaj w Łuczniczce z Budowlanymi Łódź, ale pokazał, że jest w stanie zdobywać punkty w ORLEN Lidze. Mecz miał przebieg bardzo chimeryczny. Dwa sety pałacanki walczyły jak lwice i je wygrały, ale o zwycięstwie decydują trzy – te niestety zdecydowanie wygrały łodzianki. W przegranych odsłonach z bydgoszczanek “schodziło powietrze”, grały nerwowo, jakby nie potrafiły utrzymać koncentracji.

Na najwyższym poziomie stał pierwszy set. Do drugiej przerwy technicznej walka na parkiecie toczyła się punkt za punkt. Dopiero w końcówce pałacanki przechyliły szalę na swoją korzyść. Wtedy wysoką dyspozycję ujawniła Zuzanna Czyżnielewska, zdobywająca decydujące punkty mocnymi zbiciami.

W drugiej partii bydgoszczanki nie zaistniały. Wynik 25:9 nie wymaga komentarza. W trzeciej odsłonie gospodynie powtórnie się zmobilizowały, a więcej chaotycznych zagrań było autorstwa przyjezdnych. Kapitalne zagrania autorstwa Czyżnielewskiej z prawego skrzydła pozwoliły z dwupunktową przewagą szybciej osiągnąć 25. punkt i tym sposobem Pałac zdobył pierwszy punkt w ekstraklasie.

W czwartym secie bardziej doświadczone łodzianki opanowały nerwy i to one niepodzielnie dominowały przy siatce. Już na samym jego początku zawodniczki Pałacu kilka razy były bezradne wobec zagrywek z wyskoku Sanji Popović. Set zakończył się pogromem miejscowych 25:12.

Po fatalnym początku tie-breaku (0:4) bydgoszczanki nie nawiązały już walki jak w dwóch wygranych setach i przegrały mecz 2:3.

Więcej zdjęć z debaty: TUTAJ

MVP: Sanja Popović

Pałac Bydgoszcz – Budowlani Łódź 2:3 (25:21, 9:25, 25:23, 12:25, 6:15)

Pałac: Polak, Biedziak, Misiuna, Fojucik, Czyżnielewska, Śmieszek, Korabiec (libero) oraz Twardowska, Dybek, Skorupa, Nowakowska, Bałdyga.

Budowlani: Sieczka, Kajzer, Polańska, Skrzypkowska, Popović, Sikorska, Coutois (libero) oraz Grajber, Śliwa, Ściurka, Pycia.