Nie udało się siatkarkom Pałacu wywieźć z Ostrowca choćby jednego punktu. KSZO wygrał 3:1.

Bydgoszczanki mecz zaczęły znakomicie. Pałacanki dominowały na parkiecie, a przewagę najlepiej ilustruje przewaga na drugiej przerwie technicznej (16:7). W końcówce seta gra Pałacu jednak się już zacięła i KSZO zaczął odrabiać straty. Przewagi jednak gospodynie nie dały rady odrobić i pierwszy punkt zdobył Pałac.

W drugim secie ostrowczanki wzięły rewanż i doprowadziły do remisu. Trzeci set to wyrównana walka, ale w końcówce w grze na przewagi bardziej skoncentrowane były gospodynie. Czwarty set dobrze zaczęły bydgoszczanki (prowadzenie 8:6). Potem jednak KSZO ponownie grał skuteczniej i w pierwszym meczu bydgoszczanki nie zdobyły punktu.
Rewanż w Łuczniczce 30 kwietnia o godz. 18.

KSZO Ostrowiec SA – Pałac Bydgoszcz 3:1 (21:25, 25:19, 26:24, 25:22)

KSZO: Grzelak 16, Tobiasz, Bawoł 6, Kuligowska 15, Ganszczyk 20, Godfrey 8, Nowakowska (libero) oraz Wójcik 11, Stefańska 1.

Pałac: Pieczka 12, Biedziak 3, Polak 14, Dybek 11, Misiuna 18, Skorupa 3, Korabiec (libero) oraz Nowakowska, Fojucik 3, Bałdyga, Śmieszek.