Choć na początku pierwszego seta siatkarki Muszynianki objęły kilkupunktowe prowadzenie, bydgoszczanki doprowadziły do pierwszej w tym meczu wyrównanej końcówki. Obroniły trzy piłki setowe, ale czwarty setbol przyniósł gospodyniom powodzenie.

W drugiej partii mecz toczył się punkt za punkt. Tym razem jednak muszynianki popisały się znakomitą końcówką. Potrafiły niekorzystny wynik 17:19 zamienić w zwycięstwo w secie różnicą czterech punktów.

W trzeciej odsłonie Pałac pokazał charakter. To gospodynie prowadziły w końcówce (23:22), ale dwa bloki Natalii Misiuny dały pierwszy setowy punkt pałacankom.

W czwartej partii bydgoszczanki pokazały, że walczą do końca. Podopieczne Adama Grabowskiego odrobiły sześciopunktową stratę (7:13) i doprowadziły do kolejnej dramatycznej końcówki. Pałac nie wykorzystał dwóch setboli, a Muszynianka pięć. Szóstego jednak bydgoszczanki nie obroniły.

Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna – Pałac Bydgoszcz 3:1 (26:24 25:21 23:25 31:29)

Muszynianka: Savić, Wawrzyniak, Rabka, Lis, Wójcik, Cvetanović, Medyńska (libero) oraz Szabó, Cikriz, Wilk.

Pałac: Jagodzińska, Ziółkowska, Misiuna, Krzywicka, Pleśnierewicz, Kuligowska, Nowakowska (libero) oraz Maternia, Śmieszek, Bałdyga.