W meczu 13. kolejki Ligi Siatkówki kobiet Pałac Bydgoszcz przegrał w Policach z Chemikiem 0:3.

Mecz w Policach zaczął się sensacyjnie. Po serii ataków bydgoszczanek Pałac wyszedł na prowadzenie  11:6! Mistrzynie Polski szybko odrobiły stratę (14:14), ale po atakach Polak-Balmas i Krzywickiej Pałacanki odskoczyły na 21:19. Finisz seta na leżał jednak do gospodyń. Bydgoszczanki nie dały sobie szans na równą walkę, tracąc 3 punkty z zagrywki.

Początek drugiego seta to walka punkt za punkt (9:9). Potem gospodynie odskoczyły na trzy punkty (12:9) i utrzymały prowadzenie aż do zdobycia drugiego setowego punktu.

W trzeciej partii Pałac znowu świetnie rozpoczął grę (1:5) i gospodynie musiały odrabiać straty. Mistrzyniom Polski poszło to łatwiej niż w pierwszym secie i Pałacanki wracają z Polic bez punktu.

Już w środę, 16 stycznia, o godz. 18:00 Pałac zmierzy się w Łuczniczce  z rzeszowskim Developres SkyRes.

Chemik Police - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:23, 25:19, 25:21)

Chemik: Mirković, Grajber, Busa, Chojnacka, Ogbogu, M. Łukasik, Krzos (libero) oraz Pleśnierowicz, Gamma

Pałac: Mazurek, Polak-Balmas, Krzywicka, Różyńska, Ziółkowska, Gałucha, Jagła (libero) oraz Kuligowska, Misiuna, Andersohn