W zaległym meczu 7. kolejki Tauron Ligi Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz przegrały z Grupą Azoty Chemikiem Police 2:3.

Pierwszego seta dość łatwo, jak za dawnych lat, wygrały mistrzynie Polski. W tym sezonie policzanki nieco spuściły z tonu, zajmują 7 miejsce w tabeli.  Dlatego nie było zaskoczenia, kiedy w drugim secie sytuacja na parkiecie Łuczniczki  uległa zmianie. Rozegrały się dwie skrzydłowe – Ewelina Żurowska i Regiane Bidias i bydgoszczanki wygrały partię do 22. W trzeciej odsłonie gospodynie poszły za ciosem i wygrały drugiego seta.

Jednak w czwartym secie Chemik wygrał bardzo wysoko, do 14, punktując seriami przy zagrywce Martyny Łukasik.

W tie-breaku wyrównana walka o punkty trwała do remisu 7:7. Wtedy znowu na zagrywce pojawiła się Łukasik, po której uderzeniach bydgoszczanki straciły z rzędu 5 punktów (7:12). Takiej przewagi po zmianie ustawienia bydgoszczanki nie były w stanie odrobić.

Rok 2020 Pałac zakończy meczem w Pile. 30 grudnia zmierzy się z Enea PTPS-em.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – Grupa Azoty Chemik Police 2:3 (19:25, 25:22, 25:21, 14:25, 10:15)

Polskie Przetwory Pałac: Mazurek, Bidias, Ziółkowska, Lijewska, Żurowska, Hawryła, Jagła (libero) oraz Mucha, Michalewicz, Różyńska, Reszelewska (libero)

Grupa Azoty Chemik: Grajber, Kowalewska, Baijens, Łukasik, Wasilewska, Brakocević-Canzian, Maj (libero) oraz Kąkolewska, Bałdyga