Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz przegrał mecz 8. kolejki TAURON Ligi z Jokerem Świecie 1:3. Pałac spadł na ostatnie miejsce w tabeli.

Siatkarki Pałacu, zajmujące przedostatnie miejsce w tabeli, przegrały w Świeciu mecz z Jokerem, zajmującym ostatnie miejsce w tabeli. Po przegranej to Pałac okupuje teraz miejsce ostatnie.

Mimo słabego początku pierwszego seta, w którym gospodynie prowadziły 4:1, bydgoszczanki pewnie rozstrzygnęły pierwszą odsłonę spotkania na swoją korzyść. W tej fazie meczu Szperlak i Cassemiro były nie do zatrzymania w ataku i Pałac zakończył partię z dużą przewagą (25:17).

Drugi set był już bardzo zacięty i wyrównany. Jednak to gospodynie w jego końcówce przy zagrywce Skrzypkowskiej przełamały obronę bydgoszczanek i doprowadziły do wyrównania.

W kolejnych dwóch partiach opór przyjezdnych słabł szybciej. W trzecim secie bydgoszczanki utrzymywały remisowy wynik do rezultatu 12:12, a  w czwartym do wyniku 9:9.  Gospodynie następnie uzyskiwały kilkupunktową przewagę i dwukrotnie wygrały partię do 17.

Po porażce Pałac spadł na ostatnie miejsce  w tabeli, mając tę samą liczbę punktów co Joker (5 pkt.). Szansę  na poprawienie lokaty Pałac mieć będzie w kolejnym meczu, w którym zmierzy się 22 listopada w Łuczniczce z UNI Opole.

Joker Świecie - Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:1 (17:25, 25:23, 25:17, 25:17)

Joker: Gawlak, Brzoska, Rachkovska, Sikorska, Zaborowska, Twardowska oraz Kubacka, Michalewicz, Skrzypkowska, Nowak (libero), Oliveira (libero)

Pałac: Balmas, Szperlak, Cassemiro, Majkowska, Bałdyga, Hage oraz Mazurek, Szczepańska-Pogoda, Kobus, Saad (libero)