W meczu 15. kolejki Tauron Ligi drużyna Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz przegrała z ŁKS-em Commerceconem 0:3.

Mecz z trzecią drużyną tabeli, łódzkim ŁKS-em, choć przegrany przez Pałac w trzech setach, był niezwykle zacięty. W pierwszym secie przyjezdne, po znakomitym początku (0:5), utrzymywały kilkupunktową przewagę niemal do końca partii. Aż do setbola. Przy stanie 19:24, Pałacanki, skontrowały rywalki. Dwa zbicia Bidias, dwa bloki Hawryły i jeden Mazurek doprowadziły do remisu (24:24). Grę na przewagi wygrały jednak ełkaesianki.

W drugiej odsłonie gospodynie prowadziły nawet 10:5. Po zaciętej walce o każdy punkt łodzianki doprowadziły do wyrównania (18:18). Ostatecznie skuteczne  zagrywki i ataki Zaroślińskiej-Król i Wójcik przechyliły szalę zwycięstwa w secie na korzyść ŁKS-u.

Trzeci set był emocjonujący równie jak pierwszy. Po mocnych zagrywkach Żurawskiej bydgoszczanki ponownie prowadziły na początku partii (8:5).  Nie do zatrzymania była jednak Zaroślińska-Król. To jej mocnym atakom przyjezdne zawdzięczają sukces. Choć bydgoszczanki miały dwa setbole (24:22), więcej zimnej krwi zachowały przyjezdne i one w grze na przewagi przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Za tydzień, 18 stycznia (poniedziałek) Pałac ponownie rozegra ligowy mecz w Łuczniczce. Zmierzy się z Energą MKS-em Kalisz.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (27:29, 21:25, 27:29)

Polskie Przetwory Pałac: Dascalu, Ziółkowska, Hawryła, Żurowska, Mazurek, Bidias, Jagła (libero) oraz Mucha, Lijewska, Reszelewska (libero), Michalewicz

ŁKS Commercecon: Wójcik, Lazović, Ninković, Bongerts, Alagierska, Zaroślińdska-Król, Saad (libero) oraz Kalandadze, Pasznik.