W premierowej kolejce sezonu 2016/2017 Muszynianka wygrała 3:1. Rewanż pałacankom nie udał się, choć jeden punkt został w Bydgoszczy. Mecz miał wyrównany przebieg w jego rozstrzygającej fazie, podczas tie-breaka.

Cztery poprzedzające tie-break zostały wygrane albo przez jedną, albo przez drugą drużynę. Set nr 1 zdecydowanie wygrały przyjezdne. Rozgromiły w nim bydgoszczanki do 9! W drugiej partii Pałac zmienił przebieg spotkania od wyniku 0:2. Bydgoszczanki odzyskały skuteczność i po wywalczeniu prowadzenia (8:5, 15:11) w secie, kontrolowały jego przebieg aż do zdobycia 25. punktu. Partia trzecia to pogrom rywalek. Po wygranej do 11. można było się spodziewać, że w takim stylu bydgoszczanki grać będą do jego końca. Tymczasem w czwartej partii Muszynianka się pozbierała, a bydgoszczanki pogubiły i od remisu 4:4 nie potrafiły dotrzymać kroku rywalkom. Mimo że obroniły pięć setboli, nie były w stanie odrobić 9-punktowej straty.

W tie-breaku przewagę miała Muszynianka. Tylko raz bydgoszczanki objęły prowadzenie (8:7), ale Muszynianka odskoczyła na dwa punkty i pewnie zmierzała do zwycięstwa.

Zdobyty punkt pozwolił Pałacowi utrzymać 6. miejsce w tabeli. Za trzy dni Pałac zagra w Policach z Chemikiem i trudno liczyć na jakąkolwiek zdobycz w meczu z mistrzem Polski i liderem tabeli.

Pałac Bydgoszcz – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 2:3 (9:25, 25:19, 25:11, 20:25, 11:15)

*Pałac: Jagodzińska, Misiuna, Krzywicka, Kuligowska, Śmieszek, Pleśnierowicz, Krawulska (libero)

Muszynianka: Savić, Wawrzyniak, Rabka, Wójcik, Sredić, Cvetanović, Medyńska (libero)