Bydgoszczanki dzielnie walczyły z prowadzącą w tabeli siatkarskiej ekstraklasy drużyną z Polic. Kto przypuszczał jednak, że bydgoszczanki, zajmujące aktualnie ostatnie miejsce ORLEN Lidze będą tłem dla naszpikowanego w siatkarskie gwiazdy Chemika, mylił się. Chemik pokazał, że jest drużyną lepszą, bardziej doświadczoną, popełniającą mniej błędów, ale Chemik zmusił najlepsze polskie siatkarki m.in. Annę Werblińską, Małgorzatę Glinkę-Mogentale, czy Katarzynę Gajgał-Anioł do największego wysiłku. Momentami to bydgoszczanki spychały do defensywy przyjezde i seryjnie zdobywały punkty. Jednak w przesądzających o zwycięstwie fragmentach gry, nie były w stanie wytrzymać presji i popełniały więcej błędów.

W pierwszym secie toczyła się wyrównana walka o każdy punkt i po objęciu prowadzenia 2:1 przez gospodynie kibice dostrzegli, że Pałac wyszedł na parkiet w bojowych nastrojach. Zespoły grały dość nierówno i zdobywały punkty seriami, lecz w końcówce chemiczki powiększyły przewagę i pewnie wygrały seta. W drugim pałacanki walczyły dzielnie, ale skoncentrowane przyjezdne kontrolowały przewagę, które wypracowały zaraz po jego rozpoczęciu. Kibice zobaczyli jednak dobrą siatkówkę i widowiskowe akcje z obu stron. Skutecznych akcji Chemika było jednak więcej i to drużyna z Polic zdobyła drugi punkt.

W trzecim secie gospodynie zerwały się do fantastycznego ataku. Ofensywa gospodyń przyniosła powodzenie i objęły kilkapunktowe prowadzenie (8:4), które długo utrzymywały (15:10, 16:13). Po ostatniej przerwie technicznej Chemik doprowadził do remisu (17:17). Do wyniku 20:20 walka toczyła się punkt za punkt, ale 21. punkt po akcji meczu zdobył Chemik. Pałac dwukrotnie obronił niewiarygodne piłki, a Anna Korabiec w odbiorze dokonywała cudów. Punkt jednak zdobyła Anna Werblińska. I po stracie tego punktu przyszło załamanie w grze bydgoszczanek, które kolejne piłki oddały łatwo.

Więcej zdjęć z meczu: TUTAJ

MVP: Anna Werblińska (Chemik Police).

Pałac Bydgoszcz – Chemik Police 0:3 (19:25, 18:25, 20:25)

Pałac: Biedziak, Karczmarzewska-Pura, Twardowska, Dybek, Połeć, Naczk, Korabiec (libero) oraz Fojucik, Sawoczkina, Kaliszuk, Wysocka.

Chemik: Ognjenović, Bjelica, Glinka-Mogentale, Werblińska, Gajgał-Anioł, Bednarek-Kasza, Sawicka (libero) oraz Krzos, Muhlsteinova, Kowalińska.