Pałac dopiero w siódmej kolejce rozgrywek Orlen Ligi zmierzył się z drużyną, która nie zalicza się do czołówki ekstraklasy. Jednak w wyjazdowym meczu na tle siatkarek z Legionowa bydgoszczanki też wypadły słabo. W pierwszym secie nie potrafiły nawiązać równorzędnej walki z rywalkami i przegrały bardzo wysoko 25:11.

W drugiej partii Pałac się pozbierał tak że długo prowadził. Na pierwszej przerwie było 8:5 dla przyjezdnych, a potem przewaga bydgoszczanek wzrosła do 14:9. Wtedy gra Pałacu się zacięła, a gospodynie zdobyły dziewięć punktów z rzędu! Dopiero od wyniku 15:19 bydgoszczanki zaczęły zdobywać pojedyncze punkty, ale set wyraźnie przegrały.

Trzeci set przyniósł również huśtawkę w dyspozycji obu zespołów. Najpierw do szturmu przystąpiły gospodynie i na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:1. Wtedy zerwały się bydgoszczanki i doprowadziły do remisu 9:9. Pałac wyraźnie był lepszy w środkowej fazie seta, doprowadzając do przewagi punktowej: 16:13. Widmo wygranej seta znowu sparaliżowało pałacanki, które w końcówce nie były w stanie dotrzymać kroku gospodyniom i przegrały seta i mecz.

SK bank Legionovia Legionowo – Pałac Bydgoszcz: (25:11, 25:20, 25:23)

Legionovia: Piątek, Bechis, Paszek, Wójcik, Thibeault, Alagierska, Wysocka (libero) oraz Chojnacka, Połeć.

Pałac: Polak, Biedziak, Misiuna, Fojucik, Czyżnielewska, Śmieszek, Korabiec (libero) oraz Skorupa, Dybek, Twardowska.