Pierwszego seta gospodynie wygrały na dwa takty. Szybko objęły kilkupunktowe prowadzenie (8:4), ale Pałac wykorzystał chwilę ich przestoju i roztargnienia i doprowadził do remisu 10:10, a nawet objął prowadzenie 11:10. Wtedy rzeszowianki wrzuciły drugi bieg i seta łatwo wygrały 25:20.

Drugi set to zacięta walka od pierwszego do ostatniego punktu. Pałac przegrywając 19:21 wyciągnął wynik na 22:21, ale w końcówce punktował Developres i seta różnicą dwóch punktów wygrał.

Trzeci set mógł być ostatnim. Do jego połowy dominowały rzeszowianki. Wtedy do akcji wszedł duet Kuligowska-Maternia. Od 14:15 zdobywając punkty na przemian wyprowadziły Pałac na prowadzenie 22:16 i bydgoszczanki nie dały sobie odebrać pierwszego setowego punktu.

W czwartej odsłonie pałacanki kontynuowały dobrą passę do prowadzenia 3:0. Potem gra się wyrównała i przyjezdne dopiero w końcówce przechyliły szalę seta na swoją korzyść (od remisu po 21 do 25:22).

W tie-breaku bydgoszczanki zdobyły sie na zryw na początku (3:1). Od stanu 2:4 pięć punktów z rzędu zdobyły rzeszowianki i prowadzenia nie oddały już do końca meczu.

Po przedostatnim meczu rundy zasadniczej Pałac zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Ostatni zagra w Bydgoszczy w sobotę z Legionovią. Stawką będzie awans o jedno miejsce w górę. Pałac ma 11 pkt., Legionovia dwa punkty więcej.

Developres SkyRes Rzeszów – Pałac Bydgoszcz 3:2 (25:20, 25:23, 18:25, 15:10)

Developres SkyRes: Cabajewska, Śliwińska, Hawryła, Jagodzińska, Skiba, Otasević, Borek (libero) oraz Warzocha, Raczyńska, Bonczewa, Kapturska

Pałac: Pleśnierowicz, Kuligowska, Śmieszek, Maternia, Krzywicka, Misiuna, P.Nowakowska (libero) oraz Minicz, Ziółkowska, Bałdyga