W meczu 18. kolejki TAURON Ligi Polskie Przetwory Pałacu Bydgoszcz przegrały w Policach z Grupą Azoty Chemikiem 1:3.

Pałac wciąż walczy o prawo gry w fazie play-off, ale punktów w meczu z mistrzyniami Polski nie udało się bydgoszczankom zdobyć. Mecz w Policach nie był jednostronnym widowiskiem. Pałacanki ustawiły policzankom wysoko poprzeczkę.

W pierwszym secie zacięta walka o każdy punkt zakończyła się zwycięstwem bydgoszczanek! Druga partia zakończyła się wyraźnym zwycięstwem gospodyń. Trzeci set mógł zadowolić fanów damskiej siatkówki. Losy seta ważyły się do samego końca.  Po skutecznym ataku Eweliny Żurowskiej Pałac prowadził 19:18. Gospodynie doprowadziły do remisu (22:22). Na samym finiszu dwie nieudane zagrania Bidias (przyjecie i zablokowany atak) zadecydowały o przegranej.

W czwartej partii Pałacanki nie wytrzymały  już tempa rozpędzonym mistrzyniom Polski.

Grupa Azoty Chemik Police - Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:1 (23:25, 25:19, 25:22, 25:13)

Grupa Azoty Chemik: Kowalewska, Grajber, Strantzali, Kąkolewska, Wasilewska, Brakocević-Canzian, Maj-Erwardt (libero) oraz Bałdyga, Łukasik, Mędrzyk, Baijens, Żurawska (libero)

Polskie Przetwory Pałac: Mazurek, Żurowska, Bidias, Ziółkowska, Hawryła, Dascalu, Jagła (libero) oraz Reiter, Lijewska, Michalewicz, Reszelewska (libero)