Siatkarki Pałacu sprawiły dzisiaj sporą niespodziankę w meczu z Atomem Treflem w Sopocie. Bydgoszczanki pokonały zespół, z którym w poprzednich latach regularnie przegrywały. W tym sezonie, Pałac kolejny raz zasygnalizował, że czasy walki o utrzymanie w ekstraklasie przeminęły, a młody zespół gotowy jest do walki o wyższe cele.

Pierwszy set meczu przebiegł zgodnie z przewidywaniami. Gospodynie wygrały łatwo, do 13. Trener Adam Grabowski dokonywał roszad w składzie, bez rezultatu.

W drugim secie role się odwróciły, gdy bydgoszczanki odrobiły początkowe straty (8:5) i doprowadziły do remisu (9:9). Potem ataki Krzywickiej i Materni rozbiły szyki defensywne gospodyń i Pałac zrewanżował się wysoką wygraną seta (25:15).

Po dziesięciominutowej przerwie w kolejnych odsłonach spotkania już nic nie było takie jak w poprzednich sezonach. W trzecim secie walka była niezwykle zacięta, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. W końcowej jego fazie skuteczniejsze były bydgoszczanki. Sopocianki walczyły ambitnie i niemal do końca: po wybronieniu czterech piłek setowych, ostatecznie seta przegrały do 23.

W czwartej odsłonie Pałac panował na sopockim parkiecie, a rywalki starały się jedynie gonić wynik. Bydgoszczanki prowadziły 18:10, ale gospodynie potrafiły zniwelować stratę do jednego punktu (17:18). Wtedy udaną zmianę przeprowadził trener Grabowski: za Bałdygę wprowadził Maternię, a za Jagodzińską Pleśnierowicz i bydgoszczanki zdobyły pięć punktów pod rząd i rozbicie Atomu Trefla stało się faktem.

Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została Ewelina Krzywicka (Pałac).

Atom Trefl Sopot – Pałac Bydgoszcz 1:3 (25:13, 16:25, 23:25, 20:25)

Atom Trefl: Mielczarek, Damaske, Gajewska, Łukasik J., Skorupa, Goliat, Kulig (libero) oraz Łukasik M., Szczyrba, Fedusio

Pałac: Śmieszek, Pleśnierowicz, Kuligowska, Jagodzińska, Krzywicka, Ziółkowska Nowakowska (libero) oraz Maternia, Misiuna, Portalska