W meczu 9. kolejki TAURON Ligi Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz pokonał po tie-breaku UNI Opole. MVP Zuzanna Szperlak.

Trudno powiedzieć, czy kryzys w Pałacu po dzisiejszym zwycięstwie nad UNI Opole został przełamany, ale wiele wskazuje na to, że mentalnie bydgoszczanki wiele dzisiaj zyskały.

Przebieg dwóch pierwszych setów nie wskazywał na to, że kibice z dużymi emocjami obserwować będą pięciosetowy pojedynek. Pierwszy bydgoszczanki przegrały dość łatwo, ale już w drugim postawiły w końcówce opór, doprowadzając do remisu 23:23. Jednak dwie ostatnie piłki lepiej rozegrały opolanki.

Trzecia partia przyniosła odwrócenie ról na parkiecie. Pałacanki seta zaczęły przy zagrywce Balmas z dużym impetem (5:0), ale zdobytą szybko przewagę niemal roztrwoniły (5:4). Wtedy nastąpiło coś nowego w grze gospodyń. Pałac wytrzymał presję i choć przyjezdne kilka razy wychodziły na prowadzenie (8:10, 11:12), to bydgoszczanki od remisu 13:13 zaczęły dominować. Ponownie przy zagrywce Balmas odskoczyły na pięć punktów (19:14) i przy takim prowadzeniu seta już nie oddały.

Ta setowa wygrana tak podbudowała Pałacanki, że w IV odsłonie rozbiły rywalki do 12! Tie-break też przebiegł pod dyktando gospodyń i drugie zwycięstwo w sezonie stało się faktem.

Po zdobyciu dwóch punktów Pałac przesunął się z ostatniego na przedostanie miejsce w tabeli, czerwoną latarnię przekazując świeckiemu Jokerowi.

Dzisiejszy mecz był debiutem Alessandro Lodi  z Włoch w roli trenera Pałacu.

W kolejnym ligowym meczu o punkty będzie niezwykle trudno. Pałac wyrusza do Łodzi, gdzie 26 listopada zmierzy się z Budowlanymi Łódź.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - UNI Opole 3:2 (19:25, 23:25, 25:22, 25:12, 15:10)

Pałac: Balmas, Szperlak, Cassemiro, Majkowska, Bałdyga, Hage oraz Różyńska, Bokan, Kobus, Mazurek, Saad (liber), Szczepańska-Pogoda

UNI: Orzyłowska, Stronias, Bidias, Pellegrino, Makarowska, Bączyńska oraz Borawska, Pamuła, Muszyńska, Adamek (libero), Wołodko, Sieradzka