W ostatnim meczu 12. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Pałac Bydgoszcz przegrał w Bielsku-Białej z BKS-em 0:3.

Siatkarki Pałacu nie stawiły dużego oporu 6. w tabeli drużynie z Bielska-Białej i przegrały w trzech setach. 10. w tabeli Pałac w dwóch pierwszych setach nie tracił dystansu do rywalek do zdobycia 9. punktu (w pierwszym secie remis 9:9, a w drugim nawet prowadził 9:6). Potem jednak do gry przystępowały gospodynie, a bydgoszczanki nie potrafiły rywalkom dotrzymać kroku.

Trzeci set wyróżnił się tym, że Pałacanki objęły w nim prowadzenie 2:0, by potem przegrać pięć kolejnych piłek z rzędu. W dalszej części seta przewaga gospodyń nie była zagrożona.

Pałac po przegranej zajmuje 10. miejsce w tabeli. Za tydzień (niedziela, 14.01, godz. 17) bydgoszczanki podejmą w Łuczniczce  7. zespół tabeli KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i jeśli nie chcą się znaleźć w grupie zespołów zagrożonych spadkiem, to powinny ten mecz wygrać.

BKS Profi Credit Bielsko-Biała - Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:20, 25:19, 25:19)

BKS Profi Credit: Nowicka, Jagieło, Konieczna, Grant, Sobolska, Mucha, Lemańczyk (libero) oraz Moskwa.

Pałac: Misiuna, Mazurek, Krzywicka, Maternia, Różyńska, Fojucik, Jagła (libero) oraz Fedusio, Świder.