W meczu 7. kolejki rundy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet Pałac pokonał w Łodzi Budowlane 3:1.

Faworytem meczu Pałacu z Budowlanymi w Łodzi były gospodynie. Pałacanki nie miały jednak wobec trzeciej drużyny kraju minionego sezonu żadnych kompleksów. Łodzianki mogły się o tym przekonać w pierwszym secie. W pierwszej jego części gospodynie wypracowały kilkupunktową przewagę (13:8). Końcówka przyniosła jednak wyrównaną walkę o każdy punkt (19:19, 24:24), a autorkami dwóch ostatnich punktów były bydgoszczanki.

W drugiej partii Pałacanki tylko na początku postraszyły gospodynie (1:3), ale potem na parkiecie dominowały już tylko gospodynie, które seta wygrały wysoko i łatwo.

W trzecim secie Piotr Matela dokonał roszad. Patrycja Polak zastąpiła Monika Fedusio, a do ataku desygnowana została Tamara Gałucha. W zmienionym zestawieniu bydgoszczanki odzyskały skuteczność i kolejne dwa sety dostarczyły wielkich emocji.

W trzeciej odsłonie Pałac prowadził 13:6, ale wtedy gra bydgoszczanek się załamała i po dziewięciu punktach zdobytych pod rząd to Budowlane prowadziły 15:13. Finisz należał jednak do Pałacu. Po wyrównaniu (19:19),  walkę o uzyskanie przewagi dwóch punktów wygrały przyjezdne.

W czwartej odsłonie bydgoszczanki na początku grały koncertowo (1:6). Potem nastąpiło lekkie załamanie (9:9). W drugiej części seta bardziej równo grały Pałacanki, zdobywając kilkupunktowe prowadzenie i zdobytej przewagi nie dały sobie odebrać.

MVP: Tamara Gałucha (Kaliszuk).

Po czwartym zwycięstwie w sezonie bydgoszczanki awansowały  na 5. miejsce w tabeli. W niedzielę, 9 grudnia, o godz. 16:00 Pałac zagra w Łuczniczce z 8. drużyną tabeli, KSZO Ostrowiec.

Grot Budowlani Łódź - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz  1:3 (24:26, 25:16, 23:25,  23:25)

Budowlani: Brakocević, Penvova, Babicz, Stoltenborg, Urban, Śmieszek, Stenzel (libero) oraz Tobiasz, Bączyńska, Polańska;

Pałac: Krzywicka, Misiuna, Mazurek, Ziółkowska, Balmas, Fedusio, Jagła (libero) oraz Gałucha, Kuligowska.