Bydgoszczanki zaczęły mecz w bojowym nastawieniu. To gospodynie zaskoczyło, ale tylko w pierwszej części seta. W ataku brylowała Krzywicka, po której akcjach bydgoszczanki prowadziły 6:5. Potem jednak Scott i Horka odzyskały skuteczność i dąbrowianki szybko “uciekły” na kilka punktów i po objęciu prowadzenia 13:9 emocje w secie opadły. Nie pomogły też przerwy na żądanie Adama Grabowskiego i Pałac przegrywał w setach 0:1.

Drugi set to popisowa gra Tauronu MKS-u. Bydgoszczanki jedynie asystowały w ofensywnych poczynaniach gospodyń, a prowadzenie 5:0, 11:4, 18:10 unaocznia dużą przewagę w secie.

W trzecim secie pałacanki wytrzymały mecz do remisu 9:9. Potem miejscowe odskoczyły na 13:9, a bydgoszczanek nie stać było na zatrzymanie dąbrowianek w zdobywaniu punktów.

Po dość łatwej wygranej rywalki bydgoszczanek awansowały na piąte miejsce w tabeli, a Pałac spadł na szóste.

Ostatni mecz w tym roku Pałac rozegra w tym roku jeszcze przed świętami, 23 grudnia o godz. 18:00 w Łuczniczce z Budowlanymi Łódź, wiceliderem tabeli.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:16, 25:16,25:22)

Tauron MKS: Weiss, Horka, Scott, Paszek, Dziękiewicz, Ganszczyk, Lemańczyk (libero) oraz Ciesiulewicz

Pałac: Krzywicka, Pleśnierowicz, Misiuna, Śmieszek, Kuligowska, Maternia, Nowakowska (libero) oraz Portalska (libero), Krawulska, Fojucik, Ziółkowska