W meczu 12. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz pokonał w Łuczniczce aktualnego wicemistrza Polski, ŁKS Commercecon Łódź 3:1.

Pierwszy mecz Pałacu w nowym roku rozpoczął rundę rewanżową w Lidze Siatkówki Kobiet. Na pierwszy ogień poszła w Łuczniczce drużyna wicemistrza Polski, ŁKS-u Commerceconu Łódź. Jesienią w Łodzi bydgoszczanki postawiły łodziankom ciężkie warunki i przegrały z faworytem po tie-breaku. W Bydgoszczy podziału punktów nie było, a Pałacanki wzięły całą pulę.

Mecz lepiej zaczęły wicemistrzynie Polski (4:7). Ale zaraz potem bydgoszczanki wzięły się ostro do gry. Kiedy trzy punkty pod rząd z ataku zdobyła Gałucha, Polak-Balmas zdobyła punkty po serwisowym asie i ataku wynik zmienił się diametralnie (12:9). Potem rozgorzał zacięty bój o każdą piłkę i każdy punkt, aż do remisu 24:24. Ostatnie dwie piłki należały jednak do bydgoszczanek. O zdobyciu pierwszego setowego punktu zadecydowały atak Gałuchy i blok Krzywickiej.

W drugiej partii prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie. Wyrównana walka (25:25) toczyła się dłużej o jeden punkt niż w pierwszej, ale dla odmiany dwie ostatnie piłki na swoją korzyść rozstrzygnęły łodzianki.

Trzecia odsłona ponownie rozgrzała publiczność. Szale wygranej przechylały się to na jedną, to na drugą stronę. W końcówce seta dwa bloki Polak-Balmas i jeden Krzywickiej dały w efekcie  23. punkt gospodyniom. Następnie Kwiatkowska również przyblokowała atak bydgoszczanek i był remis. Finałowe dwie akcje seta skutecznym atakiem zakończyła Natalia Misiuna i było 2:1 dla Pałacu!

W czwartym secie ŁKS dotrzymał kroku bydgoszczankom do remisu 7:7. Potem podopieczne Piotra Mateli rozbiły łódzką drużynę i set zakończył się spektakularnym zwycięstwem bydgoszczanek!

Po pokonaniu wicemistrzyń Polski bydgoszczanki czeka jeszcze trudniejsza przeprawa: wyjazd 12 stycznia do Polic na mecz z mistrzem Polski, Chemikiem.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - ŁKS Commercecon Łódź 3:1 (26:24, 25:27, 25:23, 25:16)

Pałac: Krzywicka, Polak-Balmas, Gałucha, Mazurek, Ziółkowska, Misiuna, Jagła (libero) oraz Fedusio.

ŁKS: Kwiatkowska, Alagierska, Bidias, Wójcik A., Bociek, Wójcik M., Strasz (libero) oraz Efimienko-Młotkowska, Nichol, Wawrzyńczyk, Korabiec, Szczyrba.