W sezonie 2014/2015 siatkarki Pałacu w rundzie zasadniczej odniosły tylko jedno zwycięstwo. Pozostałe mecze przegrały. W tym sezonie pierwszy mecz na swoją korzyść rozstrzygnęły dzisiaj. W hali Łuczniczki zmierzyły się dwie ostatnie drużyny tabeli. Po meczu ostatnią jest drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego, a Pałac awansował na miejsce 10.

W pierwszym secie tylko na początku seta rywalki dotrzymywały kroku gospodyniom (5:5). Potem pałacanki przejęły inicjatywę, zdobyły przewagę (16-12, 21-16), którą systematycznie powiększały aż do zdobycia 25. punktu.

W drugiej partii gra do drugiej przerwy technicznej była niemal odwzorowaniem tej z pierwszego seta (8:7, 16:13). Jednak przy stanie 20:17 dla Pałacu bydgoszczanki ogarnęła niemoc w ataku i obronie. Tylko raz przełamały taśmowe zdobywanie punktów przez rywalki i przegrały seta 21:25.

Bydgoszczanki po fatalnej końcówce przegranego seta do pierwszej przerwy technicznej w kolejnej partii (4:8) nie poprawiły skuteczności. Potem nastąpiło przebudzenie i role na parkiecie się odwróciły. Na szczęście do końca seta bydgoszczanki dominowały i wygrały go z taką przewagą jak pierwszy.

W czwartej odsłonie obraz gry znowu uległ zmianie i obserwowaliśmy powtórkę seta drugiego. KSZO ponownie wygrało 25:21.

Tie-break to loteria. Pierwsza odsłona dogrywki przebiegła z lekką przewagą przyjezdnych. Prowadzenie rywalek 8:6 nie zdeprymowało pałacanek, które przewagę osiągnęły w samej końcówce dogrywki, kiedy niekorzystny wynik na tablicy 11:12 udało im się skorygować na zwycięski: 15:13. Zdecydowały o tym skuteczne ataki Krzywickiej i Krawulskiej.

Jako najlepszą zawodniczkę meczu wybrano Ewelinę Krzywicką.

Pałac Bydgoszcz – KSZO Ostrowiec SA 3:2 (25:18, 21:25, 25:18, 21:25, 15:13)

Pałac: Krzywicka, Bałdyga, Krawulska, Śmieszek, Kuligowska, Misiuna, Nowakowska (libero) oraz Pleśnierowicz, Fojucik, Ziółkowska

KSZO: Ściurka, Polak, Szczygioł, Bednarek, Dybek, Piotrowska, Bulbak (libero), Korabiec (libero) oraz Brzóska, Mielczarek, Pieczka, Szpak

Więcej zdjęć: TUTAJ