Siatkarki Pałacu rozpoczęły nowy sezon w Orlen Lidze mierząc się z potentatami siatkarskiej ekstraklasy. Po porażkach z Impelem, Atomem Treflem i Dąbrową Górniczą przegrały dzisiaj z w Łuczniczce z Aluprofem w trzech setach.

W pierwszym secie do stanu 4:4 walka była wyrównana. Bardziej zdenerwowane były jednak gospodynie, które straciły pod rząd kilka punktów. Bydgoszczanki jednak zniwelowały kilkapunktowe prowadzenie Aluprofu do jednego punktu 10:11. I tak ten mecz się toczył – bielszczanki wypracowywały przewagę, którą ambitne pałacanki starały się niwelować. Pierwszy set przegrały różnicą trzech punktów.

Druga odsłona spotkania to dominacja Aluprofu na początku, ale potem bydgoszczanki zaczęły śmiało atakować i po ścięciu Weroniki Fojucik najpierw doprowadziły do remisu (12:12), by po czasie zarządzonym przez trenera rywalek i udanym ataku Patrycji Polak objąć prowadzenie (13:12). Walka punkt za punkt trwała do 20 punktu, potem jednak bardziej doświadczone rywalki przeważyły losy seta na swoją korzyść.

W trzecim secie od początku gospodynie dyktowały warunki gry, a po kilku znakomitych zagraniach Zuzanny Czyżnielewskiej wyszły na prowadzenie 7:4. Gdy przewagę powiększyły do 12:6 wydawało się, że bydgoszczanki złapały swój rytm gry i mecz potrwa dłużej niż trzy sety. Wtedy trener bielszczanek dokonał kilku zmian, które zmieniły obraz gry tak bardzo, że pałacanki seriami nie potrafiły zdobyć punktu i nie tylko roztrwoniły przewagę, ale na drugiej przerwie przegrywały16:14. Mecz w pełni kontrolowały już wtedy przyjezdne i pewnie wygrały seta i mecz.

Pałac Bydgoszcz – BKS Aluprof Bielsko-Biała 0:3 (22:25, 20:25, 21:25)

Pałac: Polak, Biedziak, Misiuna, Twardowska, Czyżnielewska, Śmieszek, Korabiec (libero) oraz Skorupa, Pieczka, Dybek, Bałdyga, Fojucik

Aluprof: Trojan, Horka, Lis, Beier, Muhlsteinowa, Trojan, Beier, Łyszkiewicz, Wojtowicz (libero) oraz Strózik, Laskowska, Wilk