W meczu 19. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Pałac Bydgoszcz wygrał w Ostrowcu Świętokrzyskim z KSZO 3:2.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz był zdecydowanym faworytem w meczu z ostatnią drużyną tabeli  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Tymczasem kopciuszek LSK postawił bydgoszczankom twardy opór. W pierwszym secie Pałac szybko objął kilkupunktowe prowadzenie (3:8), ale wśród gospodyń świetnie spisywała się Kasprzak i po jej czterech atakach, KSZO niemal odrobiło stratę (9:10). Jednak po drugiej stronie siatki jeszcze lepiej spisywała się (po meczu uznana za najlepszą zawodniczkę meczu) Krzywicka. Po jej czterech z rzędu atakach bydgoszczanki odskoczyły na 12:16, a potem zwycięsko dograły seta do końca.

Druga odsłona toczyła się pod dyktando ostrowiczanek. Choć bydgoszczanki po bloku i ataku Gałuchy prowadziły 2:1, to była to jedyna przewaga przyjezdnych w tej odsłonie. Gospodynie, po błędach bydgoszczanek, odskoczyły na 7:3 i  bydgoszczanki goniły wynik. Zakończyło się to powodzeniem, bo w samej końcówce seta udało się bydgoszczankom doprowadzić do wyrównania (23:23), ale w grze na przewagi skutecznym blokiem i atakiem popisała się Łyszkiewicz i gospodynie zdobyły seta.

W trzeciej partii, po dobrym początku (4:6), chęć do gry bydgoszczankom odebrała Wójtowicz, po której czterech atakach gospodynie odskoczyły na 12:9. Potem było jeszcze gorzej i gospodynie pewnie  zdobyły kolejny setowy punkt. W czwartej odsłonie do stanu 10:10 gospodynie stawiały zacięty opór. Potem jednak skuteczniejsze w atakach Krzywicka, Gałucha i Polak-Balmas doprowadziły do tie-breaka. W rozstrzygającej konfrontacji znakomicie zagrywała Polak-Balmas (3 asy), przy stanie 8:8 bydgoszczanki złamały opór rywalek i pewnie wygrały mecz.

Po zwycięstwie Pałac umocnił się na 5. pozycji w tabeli.

W kolejnym ligowym meczu Pałac podejmie w Łuczniczce 22 lutego o godz. 20:30 #VolleyWrocław.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 2:3 (17:25, 26:24, 25:15, 21:25, 9:15)

KSZO: Wojtowicz, Geyko, Łyszkiewicz, Kasprzak, Dorsman, Oktaba, Pawlukowska (libero) oraz Trach, Czapla.

Bank Pocztowy Pałac: Gałucha, Mazurek, Krzywicka, Fedusio, Różyńska, Ziółkowska, Jagła (libero) oraz Kuligowska, Misiuna, Polak-Balmas.