Bydgoski Pałac ciągle pozostaje bez punktu w rozgrywkach ORLEN Ligi. W pierwszych pięciu meczach przyszło mu się zmierzyć z drużynami czołówki polskiej ekstraklasy siatkarskiej. W wyjazdowym meczu w Muszynie z liderem ORLEN Ligi też nie dał rady i po zaciekłym oporze bydgoszczanki przegrały 1:3.

Pierwszy set to była wyrównana walka z faworytkami spotkania o każdy punkt. Dopiero w samej końcówce faworyzowane Mineralne wypunktowały 25:20 przyjezdne.

W drugim secie bydgoszczanki dały pokaz waleczności. Po wyrównanym początku objęły prowadzenie 22:16. Z tak renomowanym przeciwnikiem nawet taka przewaga nie gwarantowała wygrania seta. Gdy gospodynie doprowadziły do remisu (24:24) wydawało się, że i ten set rozstrzygną na swoją korzyść. Nic z tego. Rzgorzała zacięta walka na przewagi i… to bydgoska atakująca Czyżnielewska przeważyła szalę na 30:28.

W trzecim secie Pałac nie odparł naporu podrażnionych gospodyń, które łatwo zdobyły drugi setowy punkt (25:11). Mimo że w czwartej odsłonie meczu Pałac poderwał się do walki i prowadził nawet 4:1 nie dał rady przez cały set prowadzić równej gry. Zrywy bydgoszczanek to było jednak za mało do odniesienia zwycięstwa na arcytrudnym terenie w Muszynie.

MVP: Sylwia Wojcieska

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:20, 28:30, 25:11, 25:21)

Muszynianka: Kurnikowska, Radenkovic, Plchotova, Różycka, Carter, Wojcieska, Maj-Erwardt (libero) oraz Hatala, Jasińska, Ciaszkiewicz-Lach

Pałac: Polak, Biedziak, Misiuna, Fojucik, Czyżnielewska, Śmieszek, Korabiec (libero) oraz Twardowska, Dybek, Bałdyga, Skorupa