W meczu z mistrzyniami Polski ze składu Pałacu z powodu bólu pleców wypadła podstawowa atakująca Natalia Krawulska. Adam Grabowski desygnował w jej miejsce Weronikę Fojucik.

W pierwszym secie dopiero od stanu 11:10 zespół gości zdołał odskoczył na kilka punktów (16:11). Ostatecznie gospodynie przegrały pierwszego seta 20:25. W drugiej odsłonie mecz toczył się punkt za punkt do stanu 17:17. W samej końcówce Chemik przełamał opór pałacanek.

Mecz jednak nie skończył się w trzech odsłonach. Siatkarkom Pałacu od początku trzeciego seta udało się narzucić własny rytm gry, który potrafiły utrzymać do zdobycia 25. punktu. Na nic zdały się przerwy i zmiany w składzie dokonywane w szeregach mistrzyń Polski. W końcówce seta kapitalnie zagrała Ewelina Krzywicka i Pałac zdobył punkt.

Mobilizacja w drużynie Chemika w czwartym secie odniosła skutek. W pierwszej części seta wypracowały przewagę, której bydgoszczankom nie udało się odrobić. Pałac walczył jednak do końca. Od stanu 16:24 bydgoszczanki obroniły pięć meczboli. Ostatecznie przegrały seta 21:25.

Pałac Bydgoszcz – Chemik Police 1:3 (20:25, 22:25, 25:21, 21:25)

Pałac: Kuligowska, Pleśnierowicz, Fojucik, Śmieszek, Krzywicka, Misiuna, Nowakowska (libero) oraz Portalska, Bałdyga, Maternia

Chemik: Pena, Bełcik, Kowalińska, Gajgał-Anioł, Jagieło, Mróz, Maj-Erwardt (libero) oraz Havelkova, Zenik (libero)