Siatkarki Banku Pocztowego Pałacu przegrały w Rzeszowie mecz 3. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet z Developresem SkyRes 1:3.

W meczu z 4. drużyną Polski minionego sezonu Pałac w I secie zaskoczył gospodynie. Po objęciu prowadzenia 2:0 bydgoszczanki oddały rzeszowiankom inicjatywę, które odskoczyły na 4 punkty (10:6). Pałac jednak systematycznie odrabiał starty (18:18) i w końcówce nie popełniał prostych błędów i dość łatwo wygrał pierwszą odsłonę.

Drugą partię gospodynie wygrały wysoko, a bydgoszczanki dotrzymały im kroku do remisu 12:12.

Kluczowe dla rozstrzygnięcia meczu miała bardzo wyrównana trzecia odsłona. Na jej początku dominowały gospodynie (10:6, 13:8), ale wtedy znakomitą partię rozegrały Misiuna (3 punkty z ataku) i Krzywicka (1 z ataku i 1 as serwisowy) i był remis (14:14). Do 20:20 przejście następowało za przejściem i żadnej z drużyn nie udawało się osiągnąć przewagi. Końcówka należała jednak do Developresu.

O czwartym secie można powiedzieć to, że Pałac zdobył dwa punkty (0:2), a potem gra bydgoszczanek się posypała i rzeszowianki zdobyły 10 punktów pod rząd (10:2) i Pałacanki nie były w stanie zapobiec porażce.

To już trzecia porażka Pałacu od początku rozgrywek. Tak wypadło, że bydgoszczanki sezon rozpoczęły od meczów z zespołami, które zajmują w tabeli miejsca od 1 do 3. W niedzielę, 18 listopada, powinno być już lepiej. Podejmą w Łuczniczce ostatni zespół tabeli, Eneę PTPS Piła.

Developres SkyRes Rzeszów - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:1 (21:25, 25:17, 25:23, 25:16)

Developres SkyRes: Barakowa, Rousseaux, Witkowska, Zaroślińska, Blagojević, Hawryła, Sawicka (libero) oraz Żabińska, Mlejnkova, Zakościelna, Hatala, Rabka.

Bank Pocztowy Pałac: Mazurek, Fedusio, Ziółkowska, Balmas, Krzywicka, Misiuna, Jagła (libero) oraz Andersohn.