W meczu 7. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz pokonał w Kaliszu Energę MKS 3:1.

Bydgoszczanki znakomicie rozpoczęły mecz w Kaliszu i w pierwszym secie zdominowały gospodynie. Jedynie w drugiej partii przez 35 minut toczyła się  walka o każdy punkt, którą kaliszanki wygrały dopiero w grze na przewagi (30:28).

W kolejnych dwóch odsłonach podopieczne trenera Piotra Mateli zdecydowanie lepiej radziły sobie w ataku i wygrały sety do 22 i 20. MVP wybrana została środkowa bydgoskiego zespołu Anna Stencel.

Dzięki wygranej Pałacanki awansowały na 7. miejsce w tabeli LSK.

Za tydzień, w sobotę, 7 grudnia, o godz. 17:00 Pałac w kolejnym ligowym meczu zmierzy się w Łuczniczce z Radomką Radom.

Energa MKS Kalisz - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 1:3 (15:25, 30:28, 22:25, 20:25)

Energa MKS: Wawrzyniak, Vesović, Centka, Helić, Hurley, Ptak, Łysiak (libero) oraz Jasek, Miros, Budzoń, Szperlak, Kulig (libero).

Bank Pocztowy Pałac: Mazurek, Fedusio, Ziółkowska, Vanzurova, Żurowska, Stencel, Jagła (libero) oraz Balmas.