W meczu 21. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Pałac Bydgoszcz pokonał w Łuczniczce Legionovię Legionowo 3:0.

Niezwykle udanie zakończyły mecze rundy zasadniczej w Łuczniczce siatkarki Pałacu, wygrywając z rywalkami z Legionowa w trzech setach.

Mecz bydgoszczanki rozpoczęły znakomicie. Przy secie Polak-Balmas objęły prowadzenie 6:0 (jeden as serwisowy) i set już pozostał pod kontrolą gospodyń aż do zdobycia 25. punktu. W drugiej partii już tak łatwo nie było, bo po asie serwisowym Polak to przyjezdne prowadziły 7:4. Pałacanki szybko jednak wyrównały stan seta (11:11) i po udanych zagraniach Gałuchy i Krzywickiej zdobyły przewagę (16:13), której nie dały sobie odebrać.

Trzeci set legionowianki rozpoczęły jeszcze lepiej (1:5). Choć bydgoszczanki doprowadziły do remisu 9:9, to przyjezdne nie rezygnowały i do końca partii toczyła się zacięta walka. Bydgoszczanki przełamały opór Legionovii w samej końcówce (23:23), a ostatnie dwa punkty zdobyła Fedusio. Znakomicie piłki rozgrywała Magdalena Mazurek i to ona została uznana za najlepszą zawodniczkę spotkania.

Ostatni mecz w rundzie zasadniczej bydgoszczanki rozegrają  17 marca w Radomiu z Radomką. Niemal pewne jest, że bydgoszczanki do play-offu zakwalifikują się z 5. miejsca w tabeli.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - DPD Legionovia Legionowo 3:0 (25:15, 25:21, 25:23)

Bank Pocztowy Pałac: Balmas, Ziółkowska, Misiuna, Mazurek, Krzywicka, Gałucha, Jagła (libero) oraz Kuligowska (libero), Fedusio.

DPD Legionovia: Jasek, Olenderek, Polak, Górecka, Skorupa, Kicka, Adamek (libero) oraz Pickrell.