W meczu 4. kolejki TAURON Ligi siatkarki Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz przegrały w Łodzi z ŁKS-em Commerceconem 1:3.

Pałacanki bez punktu, ale z jednym wygranym setem wracają z Łodzi po meczu z ŁKS-em.  Mecz miał niezwykły przebieg. W pierwszej odsłonie dzięki atakom i blokom Alexandry Dascalu i Regiany Bidias wyszły na prowadzenie 6:1.  Łodzianki szybko odrobiły stratę i na tablicy pojawił się remis 9:9. Do 16:16 drużyny punkty zdobywały na przemian po jednym. Potem dzięki atakowi Żurowskiej i zagrywce Różyńskiej bydgoszczanki zdobyły dwa punkty przewagi i prowadzenia nie oddały do zdobycia 25. punktu.

Druga partia to wyrównana walka do remisu 18:18. W końcówce łodziankom udało się uzyskać dwupunktową przewagę (20:18), której nie oddały do końca seta.

W trzecim secie gra zafalowała. Najpierw Pałacanki demolowały obronę gospodyń i przewagę 4:0 powiększyły do 10:2! Gospodynie były bezradne wobec koncertowej gry bydgoszczanek. Przy stanie 15:4 gra Pałacanek zaczęła się zacinać, a przewaga topnieć. Przy remisie  23:23 meczbola wywalczyły bydgoszczanki i to był ostatni zdobyty punkt w secie, który przegrały 24:26.

W czwartej odsłonie wyrównanej walki już nie było. Gospodynie poszły za ciosem. Zdobyły przewagę (7:3), którą systematycznie powiększały, nie dając szans rywalkom.

ŁKS Commercecon Łódź - Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:1 (21:25, 25:23, 26:24, 25:17)

ŁKS: Wójcik, Lazović, Ninković, Bongaerts, Alagierska, Zaroślińska-Król, Strasz (libero) oraz Pasznik, Wawrzyńczyk, Kalandadze, Saad (libero)

Pałac: Dascalu, Ziółkowska, Mazurek, Żurowska, Różyńska, Bidias, Jagła (libero) oraz Mucha, Hawryła, Lijewska