W meczu drugiej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz pokonał w Immobile Łuczniczce Wisłę Warszawa SA 3:0 (26:24, 25:23, 26:24).

Mecz Pałacanek z beniaminkiem z Warszawy zakończył się po trzech setach, ale każdy rozstrzygał się przy dwupunktowej przewadze gospodyń, co pokazuje, że zwycięstwo nie przyszło łatwo. W pierwszym secie przyjezdne zaskoczyły bydgoszczanki zagrywką, zdobywając kilkupunktowe prowadzenie. Emocje zaczęły się po zniwelowaniu przewagi (18:18). W końcówce nie zawiodła Fedusio i Pałac wygrał pierwszego seta.

W drugim secie bydgoszczanki szybko uzyskała znaczną przewagę (12:5), ale później warszawianki systematycznie odrabiały niwelowały stratę i omal nie doprowadziły do remisu, broniąc aż cztery setbole. Tym razem sukces gospodyniom zapewniła, uznana za najlepszą zawodniczkę spotkania Anna Stencel.

W trzeciej odsłonie gra falowała. Najpierw warszawianki odskoczyły na 12:5. I przez dłuższą część seta utrzymywały przewagę. Ich gra się załamała, gdy Pałacanki doprowadziły do remisu. W zdobywaniu kluczowych piłek skuteczniejsze były bydgoszczanki i w grze na przewagi przechyliły losy meczu na swoją korzyść.

Za tydzień Pałac czeka niezwykle trudne wyzwanie - mecz w Rzeszowie z  Developres SkyRes.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - Wisła Warszawa 3:0 (26:24, 25:23, 26:24)

Bank Pocztowy Pałac: Balmas, Stencel, Mazurek, Różyńska, Vanzurova, Fedusio, Jagła (libero) oraz Biedziak, Rapacz, Ziółkowska, Lijewska

Wisła: Marcyniuk, Mikołajewska, Szymańska, Połeć, Olczyk, Lipska, Adamek (libero).