W zaległym meczu Ligi Siatkówki Kobiet bydgoski Pałac nie stawił większego oporu trzeciej drużynie w tabeli, Developresowi SkyRes Rzeszów.

Siatkarki Pałacu w trzech setach przegrały w Łuczniczce z rzeszowskim Developresem Sky Res.

W pierwszym i drugim secie rzeszowianki bez problemu zdobyły dwa setowe punkty. Losy pierwszego rozstrzygnęły się bardzo szybko. Dopiero, gdy przyjezdne prowadziły 12:3, częściej do głosu zaczęły dochodzić gospodynie. W drugim secie Pałac dotrzymał kroku rywalkom do remisu 7:7. Potem rzeszowianki "odjechały" punktowo Pałacowi.

Trzeci set miał już inny przebieg, ale też potwierdził, że Developres był poza zasięgiem bydgoszczanek. Pałacanki przegrały go, mimo że prowadziły 18:12. Rzeszowianki odrobiły straty do końca seta, a w grze na przewagi rozstrzygnęły mecz na swoją korzyść.

Kolejny ligowy mecz Pałac rozegra już w piątek, 16 marca, w Łuczniczce. Rywalem będzie zajmująca 5. miejsce  w tabeli Enea PTPS Piła. Pałac jest na przedostatnim, 13. miejscu, które oznacza spadek z ligi.

Pałac Bydgoszcz - Developres SkyRes Rzeszów 0:3 (15:25, 18:25, 24:26)

Pałac: Misiuna, Mazurek, Krzywicka, Kuligowska, Maternia, Różyńska, Nickowska (libero) oraz Fedusio, Świder, Fojucik.

Developres: Rousseaux, Ptak, Żabińska, Kaczmar, Helić, Blagojević, Sawicka (libero) oraz Ganszczyk, Andruszko, Rabka.