W meczu 5. kolejki fazy zasadniczej TAURON Ligi siatkarki Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz przegrały w Kaliszu z Energą MKS-em 2:3.

Mecz z impetem rozpoczęły kaliszanki (7:3). Bydgoszczanki odrobiły stratę (12:12), ale druga faza pierwszej partii należała do gospodyń. W drugim secie rozegrały się skrzydłowe Pałacu: Ewelina Żurowska i Regiane Bidias i przyjezdne częściej kończyły odbijanie piłki skutecznymi atakami. W trzeciej partii trwała walka punkt za punkt. W końcówce Pałacanki wykazały się większą odpornością i objęły w meczu  prowadzenie 2:1.

W czwartym secie bydgoszczanki straciły koncentrację i gospodynie z dużą łatwością doprowadziły do tie-breaka. W decydującej rozgrywce do 7:7 zespoły walczyły punkt za punkt. Potem po zablokowaniu ataki Dascalu bydgoszczanki pogubiły się, a Damaske i Szczurowska na przemian zdobywały punkty. Passa Energi wygasła po zdobyciu 6 punktów (13:7). Przy zagrywce Bidias Pałacanki odrobiły trzy punkty (13:10), ale po ataku Damaske gospodynie wywalczyły 14. punkt, a Pałac był w stanie odeprzeć tylko pierwszą piłkę meczową.

Energa MKS Kalisz - Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:2 (25:19, 18:25, 24:26, 25:17. 15:11)

Energa MKS: Ewelina Polak, Monika Ptak, Karolina Bednarek, Julia Szczurowska, Magdalena Damaske, Zuzanna Szperlak, Weronika Centka, Monika Gałkowska, Justyna Łysiak (libero), Oliwia Bałuk

Polskie Przetwory Pałac: Alexandra Dascalu, Monika Jagła (libero), Marta Ziółkowska, Magdalena Hawryła, Magdalena Mazurek, Ewelina Żurowska, Natalia Lijewska, Kinga Różyńska, Agata Michalewicz, Regiane Bidias, Emilia Mucha