Siatkarki Pałacu zaskoczyły wicemistrzynie Polski w pierwszym secie. Wywalczyły na jego początku kilkupunktowe prowadzenie (8:4) i nie oddały go do końca seta. Sopocianki przegrywały nawet 13:20 i niemal z taką stratą zakończyły walkę w pierwszej odsłonie meczu.

Trener gospodyń dokonał kilku zmian w składzie m.in. na parkiecie pojawiły się Ivana Djerisilo-Stanković i Zuzanna Efimienko,. Zmienniczki poprawiły skuteczność Atomu i losy meczy zaczęły się odwracać. Bydgoszczanki dzielnie walczyły i potrafiły odrabiać straty – z 8:3 do 11:9. Wicemistrzynie Polski nie popełniały już tylu błędów z w pierwszym secie i ich dominacja zaczęła być coraz bardziej wyraźna. Seta rozstrzygnęły na swoją korzyść (25:22).

W trzeci secie bydgoszczanki dotrzymały kroku “atomówkom” do jego połowy (13:13). Wtedy serwisem popisała się Maja Tokarska i gospodynie szybko uzbierały kolejne 12 punktów.

W czwartym secie sopocianki już niepodzielnie rządziły na parkiecie. Wygrały go łatwo i szybko.

PGE Atom Trefl Sopot – Pałac Bydgoszcz 3:1 (19:25, 25:22, 25:17, 25:11)

PGE Atom Trefl: Kaczmar, Damaske, Cooper, Kaczorowska, Zaroślińska, Tokarska, Durajczyk (libero) oraz Balekestein-Grothues, Łukasik, Miros, Radenković, Djerisilo, Efimienko

Pałac: Misiuna, Krzywicka, Kuligowska, Śmieszek, Pleśnierowicz, Fojucik, Nowakowska (libero) oraz Bałdyga, Ziółkowska