Pałacanki rozgromiły rywalki zza miedzy w trzech setach.

Derby Pomorza i Kujaw przyniosły tylko w pierwszym secie wielkie emocje.  Bydgoszczanki dopiero w końcówce złamały opór torunianek. Po wyrównanym początku (3:3) bydgoszczanki zdobyły przewagę, gdy Kuligowskiej i Misiunie udało się zablokować ataki torunianek (5:3). Do 20:16 Pałac kontrolował wydarzenia na parkiecie, ale po chybionym ataku Wenerskiej i czterech punktach przyjezdnych niespodziewanie Budowlane wyszły na prowadzenie. Na szczęście ataki Kuligowskiej, Szczygioł dały bydgoszczankom 4 punkty, a seta zakończyła asem Ziółkowska.

W drugim secie podopieczne Piotra Makowskiego ruszyły do szturmu, którego torunianki nie były w stanie odeprzeć. Piłka serwowana była niemal tylko z jednej strony i gdy gospodynie objęły prowadzenie 12:2 nic już nie mogło odwrócić losów seta. Wynik 25:10 najlepiej obrazuje przewagę Pałacu.

Trzecia partia rozpoczęła się dość zaskakująco. Po ataku Ryznar i asie Wójcik torunianki prowadziły 2:0. Trener Makowski zareagował momentalnie. Po powrocie na parkiet gospodynie ponownie narzuciły swoje tempo gry i dbały o to, by jako ostatnie uderzać piłkę w większości wymian. Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została Magdalena Mazurek.

Pałac Bydgoszcz - Poli Budowlani Toruń 3:0 (25:22, 25:10, 25:13)

Pałac: Ziółkowska, Misiuna, Mazurek, Krzywicka, Kuligowska, Szczygioł, Nickowska (libero) oraz Wenerska, Świder, Jagła (libero)

Budowlani: Ściurka, Paulava, Lewandowska, Wójcik, Ryznar, Cvetanović, Nowak (libero) oraz Bałucka, Kowalenka