W drugim meczu rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet Pałac Bydgoszcz przegrał w Łuczniczce z mistrzem Polski, Chemikiem Police 0:3.

W inauguracyjnym meczu Ligi Siatkówki Kobiet bydgoski Pałac mocno postawił się w Łodzi wicemistrzowi Polski, ŁKS-owi. Po zaciętym spotkaniu bydgoszczanki przegrały po tie-breaku. Dzisiaj z Chemikiem Police Pałacowi poszło gorzej. Mecz zakończył się po trzech setach.

Pałacanki wyszły an parkiet w bojowym nastroju. Po dwóch serwisach było dwa zero i zapowiadał się ciekawy mecz. Tak było do remisu 8:8. Wtedy udanymi kontratakami popisała się Chiaka Ogbogu i mistrzynie Polski odskoczyły na trzy punkty (9:12). Gospodynie straciły wtedy animusz i odpuściły seta (11:25)

W drugim secie sytuacja się powtórzyła. Bydgoszczanki zaczęły znakomicie. Krzywicka nie myliła się w ataku, znakomicie asystowała jej Polak Balmas, a skutecznością dostroiła się Różyńska i był0 9:3 dla Pałacu! Policzanki szybko opanowały emocje i do remisu do prowadziły dość łatwo (13:13). Wtedy ponownie trzy punkty zdobyła Chiaka Ogbogu (14:16) i wymiana ciosów się skończyła. Kilkupunktowe prowadzenie Chemik utrzymał do wygrania seta.

W trzeciej odsłonie Pałacanki jedynie na początku dotrzymywały rywalkom kroku (8:9), potem rywalki przejęły już pełną kontrolę nad przebiegiem meczu.

Początek sezonu stawia przed Pałacem trudne wyzwania. Już w środę, 14 listopada, bydgoszczanki zmierzą się w Rzeszowie z Developres SkyRes, czwartą drużyną minionego sezonu LSK.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - Chemik Police 0:3 (11:25, 21:25, 19:25)

Bank Pocztowy Pałac: Balmas, Ziółkowska, Misiuna, Mazurek, Krzywicka, Fedusio, Pahor (libero) oraz Różyńska, Jagła

Chemik: Busa, Grajber, Stysiak, Chojnacka, Ogbogu, Mirković, Krzos (libero) oraz Bednarek-Kasza