W rundzie zasadniczej Pałac przegrał z Legionovią u siebie po tie-breaku, jednak w Legionowie, też po tie-breaku, pokonał rywala. W pierwszym meczu o 9. miejsce w Polsce bydgoskie siatkarki odniosły już zdecydowane zwycięstwo.

Przebieg pierwszego seta był dość niecodzienny. Gospodynie mecz zaczęły fatalnie. Zmobilizowały się do walki, gdy przegrywały 4:12. Systematycznie niwelowały przewagę dzięki znakomitej postawie Marleny Pleśnierowicz i Joanny Kuligowskiej. Remis był już po drugiej przerwie technicznej (18:18). W końcówce świetnie atakowała Marta Ziółkowska i set był wygrany.

Drugi set był podobny do pierwszego. Legionovia objęła wyraźne prowadzenie (4:8, 6:10), ale kontratak Pałacu nastąpił wcześniej i był mocniejszy. Od remisu (14:14) dominacja gospodyń nie podlegała dyskusji i set wygrany został wysoko.

W trzeciej partii bydgoszczanki nie czekały na finisz. Po wyrównanym początku (6:6) w dość łatwy sposób rozbiły blok obronny rywalek i odniosły zdecydowane zwycięstwo, a Joanna Kuligowska wskazana została jako najlepsza zawodniczka meczu.

Drugie spotkanie odbędzie się 28 kwietnia (czwartek) o godzinie 18:00 w Legionowie. Jeśli Legionovia wygra, rozstrzygający o dziewiątej pozycji w Polsce pojedynek odbędzie się dzień później.

Pałac Bydgoszcz – Legionovia Legionowo 3:0 (25:23, 25:18, 25:18)

Pałac: Kuligowska, Pleśnierowicz, Fojucik, Misiuna, Krzywicka, Ziółkowska, Nowakowska (libero), Śmieszek, Portalska

Legionovia: Paszek, Gajewska, Bociek, Chojnacka, Wójcik, Połeć, Adamek (libero) oraz Pacak, Grzelak, Grabka